| Available Sizes | 2.75 " x 2.75 " x 10.5 " |
| Materials | Stainless Steel, Eastman Tritan™ copolyester |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | 100136 |
| Product ID | 552187104 |
| Item Weight | 1.41 lbs |
| Assembly | Ships assembled |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Print | Setup Charge: $70.00 |
| Laser Engraving | Setup Charge: $70.00 |
| Full Color | Setup Charge: $110.00 |
| UNIMPRINTED | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color/1 location print or 1 location laser engraving
Imprint Color Options: Standard
Imprint Locations: Print Back Lower Panel, Laser Engraving Back Lower Panel, Print Back Top Panel, Laser Engraving Back Top Panel, Print Cap, Full Color Cap, Print Front Lower Panel, Laser Engraving Front Lower Panel, Laser Engraving Deco Wrap - Front Lower Panel, Print Front Top Panel, Laser Engraving Front Top Panel, Laser Engraving Deco Wrap - Front Top Panel
- Available blank (without imprint)
Production Time
Standard production time is 10-15 business days after artwork approval.
Rush Service
| Rush Service | Place your order before 9pm EST with our FastTrack® service and qualifying orders will be produced and shipped the next day for an additional charge. Please visit our website for pricing and current lead times. Exclusions may apply. |
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 12 items per carton |
| Carton Weight | 17 pounds |
| Carton Dimensions | 17 " x 14 " x 12 " |
| Individual Packaging | Bulk |
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
4 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.