| Available Sizes | 12.6 " x 9.45 " x 18.5 " |
| Materials | Polyester |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | BE067 |
| Product ID | 554155120 |
| Great For | Back To School, Camping, Collegiate, Corporate, Travel |
| Item Weight | 1.87 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
Available Imprint Methods
| Foil Stamped | Setup Charge: $50.00 |
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes One color one location imprint
Imprint Color Options: As Request
Imprint Locations: AS REQUESTED
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 15 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 25 items per carton |
| Carton Weight | 82.67 pounds |
| Carton Dimensions | 25.59 " x 23.62 " x 20.87 " |
| Individual Packaging | INDIVIDUAL POLY BAG |
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.