| Available Sizes | 8.26 " x 2.48 " x 8.26 " |
| Materials | Plastic |
| Available Colors | 3 colors available |
| Product Number | AP238 |
| Product ID | 554328030 |
| Great For | Fishing, Sports, Bicycling, Travel, Camping |
| Item Weight | 0.77 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint |
Available Imprint Methods
| Full Color | Contact for pricing |
| Silkscreen | Contact for pricing |
| Heat Transfer | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 Color 1 Side 1 Location
Imprint Color Options: Standard Colors, Custom Colors, PMS Colors
Imprint Locations: Front, Back, Full Wrapped, Oversized Vertical
Additional Services: Virtual Proof, Art Services, Pre-production Proof
Production Time
| 5-7 business days | For quantities from 50 to 500 |
| 7-10 business days | For special customization and qunatities over 500 |
Rush Service
| 2-3 business days | For less than 500, regular customization and we have same stock colors |
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 60 items per case |
| Carton Dimensions | 29 " x 18 " x 8 " |
| Individual Packaging | Box |
Color Options
Available in 3 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.