| Available Sizes | 7.87 " x 7.06 " x 19.69 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 2 colors available |
| Product Number | CJ2104 |
| Product ID | 555133943 |
| Great For | Academic, Travel, Collegiate, Computer |
| Item Weight | 1.89 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Setup Charge: $35.00 |
| Heat Transfer | Setup Charge: $35.00 |
| Embroidered | Setup Charge: $35.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location imprinted & shipping fee to CA
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: Front or as your request
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 7 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 20 items per carton |
| Carton Weight | 41.11 pounds |
| Carton Dimensions | 19.69 " x 14.57 " x 19.69 " |
| Individual Packaging | Bulk, Case, Gift Bag, Gift Boxes, Individual Poly Bag, Poly Bag |
Color Options
Available in 2 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
4 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.