| Available Sizes | 18.1 " x 11.8 " x 7.8 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 4 colors available |
| Product Number | CS3308 |
| Product ID | 555140007 |
| Great For | Academic, Birthday, Computer, Education, Travel |
| Item Weight | 1.95 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Heat Transfer | Setup Charge: $50.00 |
Note: Price includes 1 color, 1 location imprint & shipping by ocean
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: Front or as your request
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 13 items per carton |
| Carton Weight | 28.7 pounds |
| Carton Dimensions | 20 " x 13 " x 23 " |
| Individual Packaging | Poly Bag |
Color Options
Available in 4 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.