| Available Sizes | 12.20 " x 7.48 " x 19.69 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 5 colors available |
| Product Number | BE3798 |
| Product ID | 555156814 |
| Great For | Safety, Computer, Travel |
| Item Weight | 1.33 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Embroidered | Setup Charge: $35.00 |
| Heat Transfer | Setup Charge: $35.00 |
| Silkscreen | Setup Charge: $35.00 |
Note: Price includes 1 color 1 location imprinted & shipping fee to CA
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: Front or as your request
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 7 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 50 items per carton |
| Carton Weight | 66.67 pounds |
| Carton Dimensions | 19.69 " x 23.62 " x 27.56 " |
| Individual Packaging | Box, Bulk, Case, Gift Bag, Gift Boxes, Individual Poly Bag, Poly Bag |
Color Options
Available in 5 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
4 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.