| Available Sizes | 16.54 " x 12.6 " x 8.66 " |
| Materials | Nylon |
| Available Colors | 4 colors available |
| Product Number | GA1794 |
| Product ID | 555401878 |
| Great For | Camping, Christmas, Company Picnic, Employee Recognition, Wilderness |
| Item Weight | 0.46 lbs |
| Assembly | Ships assembled |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Full Color | Setup Charge: $50.00 |
| Embroidered | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes one color imprint, one location
Imprint Color Options: As Request
Imprint Locations: front
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 20 items per carton |
| Carton Weight | 9.26 pounds |
| Carton Dimensions | 40 cm x 45 cm x 30 cm |
| Packaging | Ships in plain box |
| Individual Packaging | POLY BAG |
Color Options
Available in 4 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.