| Available Sizes | 7.9 " x 4.6 " x 2.4 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 5 colors available |
| Product Number | NBZ10 |
| Product ID | 555549224 |
| Great For | Travel, Camping, Holidays |
| Item Weight | 0.27 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Contact for pricing |
| Heat Transfer | Contact for pricing |
| Full Color | Contact for pricing |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 Color 1 Side 1 Location
Imprint Color Options: Standard Colors, Custom Colors, PMS Colors
Imprint Locations: Front
Additional Services: Paper Proof, Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 5 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 200 items per case |
| Carton Weight | 40.8 pounds |
| Carton Dimensions | 23.7 " x 19.7 " x 15.8 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Color Options
Available in 5 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
4 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.