| Available Sizes | 3.7 " x 6.5 " |
| Materials | Abs |
| Available Colors | 7 colors available |
| Product Number | DW020 |
| Product ID | 555655614 |
| Great For | Sports, Camping, Back To School, Travel, Thank You |
| Item Weight | 0.33 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Per-item personalization; Available blank (no imprint) |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Contact for pricing |
| Full Color | Contact for pricing |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color logo on 1 location
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: On the surface
Additional Services: Virtual Proof, Art Services, Pre-production Proof, Paper Proof
- Available blank (without imprint)
- Supports per-item personalization
Production Time
| 18 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 80 items per carton |
| Carton Weight | 27 pounds |
| Carton Dimensions | 27.6 " x 17.7 " x 13.8 " |
| Individual Packaging | Box, Individual Poly Bag, Special/Custom Packaging |
Color Options
Available in 7 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.