| Available Sizes | 3.3 " x 3 " x 3.3 " |
| Materials | Silicone, Pp |
| Available Colors | 4 colors available |
| Product Number | POLAN091 |
| Product ID | 555735851 |
| Great For | Back To School, Camping, Fishing, Sports, Travel |
| Item Weight | 0.45 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Contact for pricing |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes printing &Delivery
Imprint Color Options: PMS Colors, Custom Colors, Standard Colors, White, Black, PMS
Imprint Locations: 1 color 1 side 1 location
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 8-15 business days | Contact for details |
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 60 items per carton |
| Carton Weight | 27 pounds |
| Carton Dimensions | 16 " x 12 " x 17 " |
| Individual Packaging | Box, Bulk |
Color Options
Available in 4 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.