| Available Sizes | 12.6 " x 7.5 " x 18.11 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 2 colors available |
| Product Number | LMI258-NE |
| Product ID | 555775320 |
| Great For | Cultural, Corporate, Organizations, Travel, USA |
| Item Weight | 2.09 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Silkscreen | Setup Charge: $45.00 |
Note: Price includes one color imprint, one location
Imprint Color Options: PMS Colors
Additional Services: Virtual Proof, Art Services, Pre-production Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 20 items per carton |
| Carton Weight | 45.19 pounds |
| Carton Dimensions | 20 " x 14 " x 33.5 " |
| Individual Packaging | Poly Bag |
Color Options
Available in 2 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.