| Available Sizes | 18.11 " x 12.6 " x 5.91 " |
| Materials | Polyester |
| Available Colors | 3 colors available |
| Product Number | HNHM046 |
| Product ID | 555914374 |
| Great For | Company Picnic, Corporate, Travel, Sustainable, Eco & Environmentally Friendly |
| Item Weight | 1.27 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Setup Charge: $35.00 |
| Embroidered | Setup Charge: $35.00 |
| Heat Transfer | Setup Charge: $35.00 |
| Full Color | Setup Charge: $70.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location imprinted
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: Front
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 6 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 35 items per carton |
| Carton Weight | 49 pounds |
| Carton Dimensions | 20 " x 24 " x 28 " |
| Individual Packaging | Bulk, Gift Boxes, Individual Poly Bag, Poly Bag |
Color Options
Available in 3 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
5 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.