| Available Sizes | 7.5 " x 4.3 " x 2.2 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 4 colors available |
| Product Number | ZGJ040 |
| Product ID | 556027870 |
| Great For | Organizations, Travel, Camping, Safety, Sustainable |
| Item Weight | 0.22 lbs |
| Imprint Capabilities | Per-item personalization; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Contact for pricing |
| Transfer Print | Contact for pricing |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes One color, one location imprint
Imprint Color Options: Standard Colors, PMS Colors
Imprint Locations: Front
Additional Services: Virtual Proof, Art Services, Pre-production Proof
- Available blank (without imprint)
- Supports per-item personalization
Production Time
| 8 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 200 items per case |
| Carton Weight | 46.2 pounds |
| Carton Dimensions | 20.5 " x 20.5 " x 22.5 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Color Options
Available in 4 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.