| Available Sizes | 10.24 " x 15.75 " x 5.51 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 14 colors available |
| Product Number | 00FM036 |
| Product ID | 556036099 |
| Great For | Camping, Sports, Travel |
| Item Weight | 0.18 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Embroidered | Contact for pricing |
| Full Color | Contact for pricing |
| Heat Transfer | Setup Charge: $50.00 |
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location imprint
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: any
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 7 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 200 items per carton |
| Carton Weight | 35.264 pounds |
| Carton Dimensions | 15.748 " x 15.748 " x 23.622 " |
| Individual Packaging | Gift Boxes, Individual Poly Bag, Special/Custom Packaging |
Color Options
Available in 14 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
5 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.