| Available Sizes | 17 oz |
| Materials | Silicone |
| Available Colors | 5 colors available |
| Product Number | 00SH016 |
| Product ID | 556054932 |
| Great For | Sports, Travel, Vacations |
| Item Weight | 0.33 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Full Color | Contact for pricing |
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location imprint
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: any
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 7 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 50 items per carton |
| Carton Weight | 22.04 pounds |
| Carton Dimensions | 19.685 " x 19.685 " x 11.811 " |
| Individual Packaging | Gift Boxes, Individual Poly Bag, Special/Custom Packaging |
Color Options
Available in 5 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.