| Available Sizes | 13.7 " x 5.6 " x 17.7 " |
| Materials | Polyester |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | PGCR612 |
| Product ID | 556104760 |
| Great For | Corporate, Travel, Education, Communications, Vacations |
| Item Weight | 1.54 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Heat Transfer | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location 1 side
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: 1 color 1 location 1 side
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 20 items per carton |
| Carton Weight | 33 pounds |
| Carton Dimensions | 19.7 " x 19.7 " x 15.7 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.