| Available Sizes | 12.6 " x 18.5 " x 6.3 " |
| Materials | Polyester |
| Available Colors | 4 colors available |
| Product Number | GSM2703 |
| Product ID | 556241862 |
| Great For | Eco & Environmentally Friendly, Holidays, Collegiate |
| Item Weight | 0.4 lbs |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Heat Transfer | Setup Charge: $50.00 |
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
| Full Color | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location imprinted
Imprint Color Options: Any PMS
Imprint Locations: Front or as your request
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 7 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 100 items per carton |
| Carton Weight | 42.22 pounds |
| Carton Dimensions | 15.75 " x 19.69 " x 23.62 " |
| Individual Packaging | Bulk, Gift Boxes, Poly Bag |
Color Options
Available in 4 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
4 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.