| Available Sizes | 7.9 " x 3.94 " x 15.75 " |
| Materials | Oxford |
| Available Colors | 4 colors available |
| Product Number | EST-4162Y |
| Product ID | 556353422 |
| Great For | Travel, Camping, Beach, Construction, Sports |
| Item Weight | 0.3 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Heat Transfer | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 side 1 location imprint
Imprint Color Options: Custom Colors, PMS Colors
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 100 items per carton |
| Carton Weight | 30.8 pounds |
| Carton Dimensions | 19.69 " x 23.62 " x 27.56 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Color Options
Available in 4 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.