| Available Sizes | 13 " x 13 " x 2 " |
| Materials | Bamboo |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | BAMBOO-CB19 |
| Product ID | 200115402 |
| Great For | Violence |
| Item Weight | 5.5 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
Available Imprint Methods
| Laser Engraving | Setup Charge: $70.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes Laser engraving up to 3.75 sq.inch (front or Back). Upcharge for larger areas. Setup charge applies.
Imprint Locations: On board.
Additional Services: Pre-production Proof, Virtual Proof, Paper Proof, Art Services
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 3-5 business days | From approval of artwork. |
Rush Service
| 1-2 business days | Call for availability. |
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 4 items per carton |
| Carton Weight | 22 pounds |
| Carton Dimensions | 14 " x 14 " x 9 " |
| Individual Packaging | Tuck Box |
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.