| Available Sizes | 12 5/8 " x 18 7/8 " x 6 1/4 " |
| Materials | Polyester |
| Available Colors | 9 colors available |
| Product Number | Y1232 |
| Product ID | 552499996 |
| Item Weight | 1.16 lbs |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Setup Charge: $40.00 |
Note: Price includes 1 color 1 side 1 location
Imprint Color Options: Black, White, Red, Light Blue, Medium Blue, Light Green, Medium Green, Yellow, Orange, Gray
Imprint Locations: Front
Production Time
| 20 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 40 items per carton |
| Carton Weight | 46.5 pounds |
| Carton Dimensions | 26 " x 20 " x 20 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Color Options
Available in 9 colors. See the color list under the product images for all options.