| Available Sizes | 12 " x 12 " x 12 " |
| Materials | Abs |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | AEGB755B |
| Product ID | 554462842 |
| Great For | Birthday, Sports, Education, Academic, Number One |
| Item Weight | 3 kg |
| Assembly | Ships assembled |
| Imprint Capabilities | Full-color process imprint; Per-item personalization |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Full Color | Contact for pricing |
Note: Price includes one color logo print and freight free to USA one location
Imprint Color Options: Standard Colors, PMS Colors
Imprint Locations: 6 sides
Additional Services: Virtual Proof, Pre-production Proof
- Supports per-item personalization
Production Time
| 30 business days | Contact for details |
Rush Service
| Rush Service | Setup time 3days,production time 10days,Ocean delivery time about 30days |
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 4 items per case |
| Carton Weight | 14 kilograms |
| Carton Dimensions | 30 " x 13 " x 23 " |
| Individual Packaging | Gift Boxes |
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
- Choking Hazard - Small Parts: WARNING: CHOKING HAZARD - Small parts. Not for children under 3 yrs.