| Available Sizes | 7 7/8 " x 4 1/2 " x 2 3/8 " |
| Materials | Polyester |
| Available Colors | 3 colors available |
| Product Number | GRLA054 |
| Product ID | 554654923 |
| Great For | Trade Show, Computer, Travel, Organizations |
| Item Weight | 0.5 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes one color one location logo.
Imprint Color Options: Black, White, PMS Colors
Additional Services: Virtual Proof, Art Services
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 5-7 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 130 items per case |
| Carton Weight | 53 pounds |
| Carton Dimensions | 16 " x 20 " x 24 " |
| Individual Packaging | Bulk, Poly Bag |
Color Options
Available in 3 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.