| Available Sizes | 3.21 " x 0.75 " |
| Materials | Zinc Alloy |
| Available Colors | 2 colors available |
| Product Number | BS5030 |
| Product ID | 554954283 |
| Great For | Birthday, Father's Day, Mother's Day, Organizations, Back To School |
| Item Weight | 0.04 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Laser Engraved | Contact for pricing |
Note: Price includes include imprint 1 color 1 location
Imprint Locations: Center
Additional Services: Virtual Proof, Pre-production Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 1000 items per carton |
| Carton Weight | 37.4 pounds |
| Carton Dimensions | 15.75 " x 11.8 " x 9.06 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Color Options
Available in 2 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.