| Available Sizes | 9 3/4 " x 7 3/4 " x 4 3/4 " |
| Materials | Non-Woven Fabric |
| Available Colors | 2 colors available |
| Product Number | BENE1A54 |
| Product ID | 555162293 |
| Great For | Breast Cancer, Travel, Trade Show |
| Item Weight | 0.05 lbs |
| Imprint Capabilities | Per-item personalization; Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
Note: Price includes 1 color 1 location
Imprint Color Options: PMS Colors, Black, Gray, Red, Blue, Brown, Green, Navy blue, Purple, Royal, White, Pink, Orange, Yellow, Various
Imprint Locations: Front
Additional Services: Virtual Proof, Paper Proof, Art Services
- Available blank (without imprint)
- Supports per-item personalization
Production Time
| 20-25 business days | After proof approved |
Rush Service
| 15-20 business days | After proof approved |
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 400 items per case |
| Carton Weight | 22 pounds |
| Carton Dimensions | 18 " x 12 " x 24 " |
| Individual Packaging | Bulk, Packaging |
Color Options
Available in 2 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.