| Available Sizes | 38.58 " x 22.83 " |
| Materials | Abs, Metal |
| Available Colors | 2 colors available |
| Product Number | SPL-89 |
| Product ID | 555926827 |
| Great For | Corporate, Academic, Computer, Education |
| Item Weight | 50.71 lbs |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Digital Print | Contact for pricing |
Note: Price includes Imprint cost and Shipping cost by fast ocean.
Imprint Color Options: PMS Colors, Standard Colors
Imprint Locations: front
Additional Services: Virtual Proof, Paper Proof, Art Services, Pre-production Proof
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 1 items per case |
| Carton Weight | 55.12 pounds |
| Carton Dimensions | 44.49 " x 28.35 " x 7.87 " |
| Individual Packaging | Bulk |
Color Options
Available in 2 colors. See the color list under the product images for all options.