| Available Sizes | 11.4 " x 7.4 " x 16.5 " |
| Materials | Canvas |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | PGCH980 |
| Product ID | 555955967 |
| Great For | Camping, Back To School, New Year, Number One, Organizations |
| Item Weight | 2.6 lbs |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Unimprinted | Contact for pricing |
| Heat Transfer | Contact for pricing |
Note: Price includes 1 color 1 location 1 side
Imprint Color Options: PMS Colors
Imprint Locations: 1 color 1 location 1 side
Additional Services: Virtual Proof
- Available blank (without imprint)
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 10 items per carton |
| Carton Weight | 30 pounds |
| Carton Dimensions | 19.7 " x 19.7 " x 15.7 " |
| Individual Packaging | Individual Poly Bag |
Final shipping rates calculated at checkout based on destination and service level.
Supplier has confirmed pricing and availability through December 31, 2026.
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
2 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.