| Available Sizes | 47.24 " x 0.31 " |
| Materials | Pvc, Metal |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | FQ1067 |
| Product ID | 556054289 |
| Great For | Sustainable, Eco & Environmentally Friendly, Communications, Computer |
| Item Weight | 0.09 lbs |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Silkscreen | Setup Charge: $50.00 |
Note: Price includes standard one color/one location imprint, unless otherwise noted
Imprint Color Options: Custom Colors
Imprint Locations: 1 location
Additional Services: Virtual Proof, Art Services, Pre-production Proof
Production Time
| 10 business days | Contact for details |
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 100 items per carton |
| Carton Weight | 27.3 pounds |
| Carton Dimensions | 18.5 " x 14.17 " x 11.8 " |
| Individual Packaging | Box |
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.