| Available Sizes | 3.4 " x 8.62 " x 10.3 " |
| Materials | Recycled Abs |
| Available Colors | 1 colors available |
| Product Number | 7195-81 |
| Product ID | 556124283 |
| Great For | Corporate, Holidays, Thank You, Travel, Wellness |
| Item Weight | 0.56 lbs |
| Assembly | Ships assembled |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Color Print Pad - Colorprint - 2 | Setup Charge: $55.00 |
| Digital Transfer | Setup Charge: $55.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes standard one color/one location imprint, unless otherwise noted
Imprint Color Options: Standard
Imprint Locations: Centered on Left earpiece, Centered on Right earpiece, Hinge Top - Centered Below Sony Logo
- Available blank (without imprint)
Production Time
Standard production time is 10-15 business days after artwork approval.
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 4 items per master carton |
| Carton Weight | 7.25 pounds |
| Carton Dimensions | 10 " x 8.5 " x 10 " |
| Individual Packaging | Gift Box |
Product Variants
- Black (BK),Color Print Pad - ColorPrint - 2,Digital Transfer
- Black (BK),UNIMPRINTED
Color Options
Available in 1 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
3 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.