| Available Sizes | 1.5 " x 3.2 " x 10.6 " |
| Materials | Stainless Steel |
| Available Colors | 2 colors available |
| Product Number | 1606-12 |
| Product ID | 556195596 |
| Item Weight | 0.8 lbs |
| Assembly | Ships assembled |
| Imprint Capabilities | Available blank (no imprint) |
| Small Orders | Can order less than minimum |
Available Imprint Methods
| Laser | Setup Charge: $55.00 |
| Laser - Laser Plus | Setup Charge: $55.00 |
| Digital Inkjet | Setup Charge: $55.00 |
| Unimprinted | Contact for pricing |
Note: Price includes standard one color/one location imprint, unless otherwise noted
Imprint Color Options: Standard
Imprint Locations: Piece Vertical - Center of art 5.65" up from the Bottom, Piece Vertical - Centered on BACK
- Available blank (without imprint)
Production Time
Standard production time is 10-15 business days after artwork approval.
Rush Service
Shipping Information
| Shipping Method | Ground, expedited options available |
| Packaged | 24 items per master carton |
| Carton Weight | 22.99 pounds |
| Carton Dimensions | 16.6 " x 11.7 " x 12.3 " |
| Individual Packaging | Gift Box |
Color Options
Available in 2 colors. See the color list under the product images for all options.
Imprint Options
4 imprint methods available. See Imprint Information tab for details.